W poszukiwaniu Ptaka Czasu #3: Łowca

07/01/2016 § Dodaj komentarz

Krwawa konfrontacja Łowcy i Bragona

LowcaWielka saga fantasy W poszukiwaniu Ptaka Czasu, składająca się z ośmiu tomów, nieubłaganie zbliża się do finału. Przede mną leży przedostatnia część, która nosi tytuł Łowca. Rzecz ukazała się pod koniec listopada ubiegłego roku. Warto wspomnieć, że w Polsce jest to już trzecie wydanie tej historii napisanej przez Serge’a Le Tendre’a, a narysowanej przez Régisa Loisela.

Jak może niektórzy pamiętają, na rozkaz księżniczki Mary niewielka drużyna, dowodzona przez podstarzałego rycerza Bragona, wyruszyła na poszukiwanie Ptaka Czasu. Wykonanie tej misji ma charakter priorytetowy. Tylko dzięki pomocy magicznego ptaka władczyni Marchii Pienistych Zasłon będzie miała dość czasu, aby powstrzymać „koniec świata”, czyli utrzymać w niewoli boga Ramora. Towarzyszymy bohaterom w pełnej przygód eskapadzie przez wiele krainy Akbaru. W bieżącej części wkraczają na tereny zajmowane przez tajemniczego Łowcę.

Okolica należąca do antagonisty to głównie niedostępna dżungla Régis Loiseloraz starożytne ruiny, które zaanektowane zostały przez bujną roślinność. Régis Loisel świetnie się spisał, zbudował rzeczywistość spójną i wizualnie atrakcyjną. Prastary las jest siedliskiem różnych fantastycznych zwierząt. Należy docenić kreację świata, ponieważ rysownik popisał się wybujałą fantazją. Kreska Loisela jest „brudna”, sprawiająca wrażenie niedbałej. Pewnie dlatego bardziej podobała mi się ta sama dżungla w wykonaniu Vincenta Mallié przedstawiona w albumie Droga Łowcy.

Osoby, które miały okazję czytać wspomniany powyżej odcinek prequela, od razu sobie przypomną, kim jest tajemnicza postać i dlaczego Bragon chciałby umknąć z tych terenów jak najszybciej. Tylko rycerz dostrzega realne niebezpieczeństwo, jakie grozi całej ekipie. Jego córka, Pelissa, pragnie zaimponować ojcu odwagą, jednak jej zachowanie jest nieodpowiedzialne i ostatecznie okazuje się bezmyślną brawurą.

Oczywiście musi dojść do bezpośredniej konfrontacji Łowcy i Bragona. LoiselJaki będzie jej wynik, tego nie będę zdradzał. Obaj panowie są bardzo zmyślni w zastawianiu pułapek, prowadzeniu „wojny podjazdowej”, ale i skuteczni w polowaniu. Scenariusz jest dobrze zbudowany, dramatyczne napięcie budowane jest stopniowo. Ponownie pojawia się Fioł, którego zagadki odwołują się do przeszłości bohaterów. Chwile prawdziwej grozy przerywane są sytuacjami komicznymi, za które odpowiadają dziwni pomocnicy antagonisty i bezimienny adorator Pelissy. Album czyta się z wielkim zainteresowaniem, ciężko oderwać się od lektury. Do końca serialu W poszukiwaniu Ptaka Czasu już tylko jeden album, szkoda.

Serge Le Tendre (scen.), Régis Loisel (rys.), „W poszukiwaniu Ptaka Czasu #3: Łowca”, przeł. Wojciech Birek, Klub Świata Komiksu – album 391, Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o.o., wyd. III, Warszawa 2015.

[scenariusz: 4+, rysunki: 5, kolory/cienie: 5+]

bragonsklep{komiks można kupić tu: klik! klik!}

Recenzja napisana dla serwisu Aleja Komiksu, klikać :tu: tak! :tu:

Reklamy

Tagged: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading W poszukiwaniu Ptaka Czasu #3: Łowca at Kopiec Kreta.

meta

%d blogerów lubi to: