Projekt „komiks” w Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie, część 2

12/12/2016 § Dodaj komentarz

Drodzy Rodzice,

niedawno odbyło się spotkanie z Piotrem Bednarczykiem i Maćkiem Kurem, autorami komiksu Lil i Put. Nasi goście przybyli przed 9 (na 2 godzinę lekcyjna) do sali nr 3, gdzie przywitały ich porozwieszane po całej klasie i na drzwiach: portrety bohaterów obu książek, plansze komiksowe z propozycjami na dalsze przygody – wszystko wykonane przez nasze dzieci. Panowie obejrzeli też pozostałe prace dzieci dotyczące projektu listopadowego, czyli właśnie komiksu. Byli pod ogromnym wrażeniem kreatywności, wykonania i kolorystyki tych prac.

0

Po pytaniach do autorów i rozmowie „na dywanie” na temat rożnych komiksów i zainteresowań dzieci, odbył się pokaz slajdów – był omawiany proces powstawania postaci, scenariusza, poszukiwań i współpracy obu autorów. Dzieci chciały wiedzieć czy autorzy się kłócą oraz kilka informacji odnośnie animacji Żubr Pompik. Potem odbyły się warsztaty komiksowe pod okiem i ze wsparciem obu panów. Następnie prace dzieci omawiały na forum.

1

W międzyczasie dzieciaki zadawały masę pytań i prosiły o autografy. Piotr pokazał nam plansze ze szkicami wstępnymi i tymi już bardziej zaawansowanymi w tworzeniu ilustracji – omówił proces jej powstania. Zobaczyliśmy też kilka gotowych plansz z 3 części Lila i Puta, która prawdopodobnie ma się ukazać w marcu 2017 roku. Klasa 2 C otrzymała w prezencie komiks Kajko i Kokosz. Obłęd Hegemona z dedykacją i piękną ilustracją Łamignata. Komiks jest reaktywacją kultowej serii Janusza Christy współtworzonej obecnie przez kilku młodych twórców – Piotrek i Maciek są właśnie jednymi z autorów.

4

Na koniec dzieci odśpiewały „Sto lat” i o 12.30 spotkanie się skończyło. Dzieciaki nie tylko świetnie się bawiły, ale też wspaniałe realizowały zadania edukacyjne, gdyż „komiks jako forma przekazu” jest jednym z założeń podstawy programowej. Załączam zdjęcia ze spotkania.

[autorka: Edyta Rabong]

2

3

7

5

Tagged: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

What’s this?

You are currently reading Projekt „komiks” w Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie, część 2 at Kopiec Kreta.

meta

%d blogerów lubi to: