Nominacja do nagrody IBBY w konkursie „Książka roku 2015”

22/11/2015 § 4 Komentarze

W miniony piątek, 20 listopada, Polska Sekcja IBBY ogłosiła nominacje w konkursie „Książka roku 2015”. Dla przypomnienia, w konkursie przyznawane są imienne nagrody w trzech różnych kategoriach: za oprawę graficzną i ilustracje, za wartość literacką tekstu oraz za upowszechnianie czytelnictwa.ps_ibby_logo_all

Zrobiło mi się bardzo miło, gdy przeczytałem, że – w ramach ostatniej z wymienionych kategorii – znalazłem się wśród osób nominowanych. Doceniono moją działalność w ramach Są komiksy dla dzieci oraz prowadzenie bloga Kopiec Kreta. Na stronie organizatora konkursu można przeczytać trzy uzasadnienia. Poniżej przytaczam fragmenty dwóch. Całość można przeczytać tu: klik! klik!

Przez okrągły rok, nieustannie, wytrwale, profesjonalnie i rzetelnie, z wiedza i pasją, krytycznie i bezinteresownie, w sposób świadomy wspierając polskie wydawnictwa i promując literaturę dla najmłodszych, zyskawszy już dawno temu uznanie zarówno wydawnictw, jak i czytelników Pan Gierszewski pisze na założonym przez siebie profilu „Są komiksy dla dzieci”, a jego opinie stanowią wyznacznik jakości recenzowanych przez niego publikacji. Niewiele osób w Polsce zasłużyło się ostatnimi czasy dla literatury dziecięcej w takim stopniu.

Pan Maciej Gierszewski prowadzi znakomitą stronę na Facebooku: „Są komiksy dla dzieci”, na której rekomenduje i zamieszcza informacje o książkach i komiksach dla dzieci. Ponadto prowadzi świetnego bloga „Kopiec Kreta”, a także na portalu „Kolorowe Zeszyty” pisze i rekomenduje tzw. picturebooki dla dzieci. Wspiera małe wydawnictwa np. Widnokrąg, Entliczek, Babaryba, Tako, Ładne Halo. Pośredniczy w kontaktach między twórcami a wydawcami (…). Dla „Zeszytów Komiksowych” przygotował przewodnik po najciekawszych picturebookach dla dzieci wydanych w 2014 roku.

Ogłoszenie wyników oraz gala odbędzie się 9 grudnia, o godz. 18.00 w Sali Audiowizualnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Warszawie. Niestety nie będzie mnie tam, ponieważ „prawdziwa” praca zmusza mnie do pozostania w Poznaniu.

ksiazka roku 2015Ogromnie dziękuję za docenienie moich działań! To jest bardzo, bardzo miłe. Dziękuję osobom, które mnie nominowały. Gratuluję również wszystkim innym osobom, które zostały nominowane w konkursie „Książka roku 2015”!

ja

Reklamy

Tagged: , , , , , , , , ,

§ 4 Responses to Nominacja do nagrody IBBY w konkursie „Książka roku 2015”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Nominacja do nagrody IBBY w konkursie „Książka roku 2015” at Kopiec Kreta.

meta

%d blogerów lubi to: