W poszukiwaniu Ptaka Czasu #7: Droga Łowcy

05/11/2014 § Dodaj komentarz

Pojedynek na łące wśród czerwonych motyli

mallieDroga Łowcy to trzeci album drugiego sezonu serialu fantasy W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Egmont wznowił go po niespełna czterech latach. Z bieżącego tomu dowiadujemy się, jak Bragon poznał Łowcę o imieniu Ridż, który później został jego nauczycielem „szermierki”.

Początek historii jest dość stereotypowy: w karczmie, umiejscowionej gdzieś na skraju wielkiej puszczy, zbiera się grupa śmiałków. Jest ich kilku, a każdy z nich wierzy, że w dniu, gdy legendarny mistrz opuści swoją samotnię, położoną gdzieś w niedostępnych i niebezpiecznych leśnych ostępach, to właśnie jego wybierze na swego ucznia. Wszyscy chcą terminować u Łowcy, poznać tajniki wielkiego paladyna. Każdemu marzy się zostać wielkim i niepokonanym rycerzem. Wśród nich przesiaduje małomówny Bragon, znany ze swoich czynów na arenie gladiatorów (patrz album: Księga Bogów). 1Również on na to liczy, bo zdaje sobie sprawę, że jeśli dostąpi honoru stania się uczniem, a w konsekwencji prawdziwym rycerzem, będzie miał jakiekolwiek szanse u księżniczki Mary.

A tymczasem siedzą i czekają, umilając sobie nudę kilkoma głębszymi oraz dzieląc się „bohaterskimi” opowieściami – czyli przechwalając się swoimi wyczynami. Sytuacja się zmienia się diametralnie, gdy przybywa bezczelny i pewny siebie Devel, który jest członkiem złowrogiego Zakonu Znaku. Jego podstępna misja sprawia, że kandydaci na adeptów Ridża wyruszają do puszczy. Tam czyha na nich wiele śmiertelnych (dosłownie!) niebezpieczeństw. Czy jakich okolicznościach Bragon spotka swego nauczyciela? Kogo ze śmiałków będzie chciał szkolić? Czy Devel i akolici Zakonu Znaku zrealizują swoją misję? Na czym ona polega? 2Tego dowiedzą się już jedynie ci, co po album sięgną. Zapewniam, warto!

Zwracałem już uwagę, w poprzedniej recenzji (tu: klik! klik!), że każdy z trzech dotychczas wydanych albumów został narysowany przez innego twórcę. Tym razem za oprawę graficzną odpowiada Vincent Mallié i muszę przyznać, że świetnie poradził sobie z przedstawieniem świata Akbaru. Album urzeka niezwykle żywą i rozbuchaną przyrodą puszczy – wspaniałe sceny pojedynku na łące wśród krążących wokół walczących czerwonych motyli (plansze od 19 do 33). Docenić należy również dynamiczne kadrowanie oraz zmianę sposobu przedstawiania postaci. droga lowcyBragon nie jest już gładkolicym młodzieńcem, rysy twarzy mu stężały – co rysownik podkreśla częstymi najazdami na fizis.

Ze wszystkich wznowionych w tym roku tomów W poszukiwaniu… omawiany jest najciekawszy i zarazem najbardziej atrakcyjny wizualnie. Ci, którzy album nabyli, miesiąc temu mieli szansę zdobyć w Łodzi autograf Régisa Loisela – scenarzysty i autora storyboardów – ponieważ autor był jednym z gości 25. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier.

Serge Le Tendre & Régis Loisel (scen.), Vincent Mallié (rys.), „W poszukiwaniu Ptaka Czasu #7: Droga Łowcy”, przeł. Wojciech Birek, Klub Świata Komiksu – album 695, Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o.o., wyd. II, Warszawa 2014.

[tekst: 5-, rysunki: 5, kolory/cienie: 5+]

sklep{komiks można kupić tu: klik! klik!}

Recenzja napisana dla serwisu Aleja Komiksu, aby ją przeczytać, wystarczy kliknąć :tu: tak! :tu:

Reklamy

Tagged: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading W poszukiwaniu Ptaka Czasu #7: Droga Łowcy at Kopiec Kreta.

meta

%d blogerów lubi to: