Rekomendacje: Wyspa kamieni

08/09/2014 § Dodaj komentarz

wyspa kamieniDziś swoją rynkową premierę ma komiks Wyspa kamieni, przygotowany przez troje artystów: Marc Ferre (scenariusz), Max {właśc. Francesc Capdevila Gisbert) oraz Pau {właśc. Rodríguez Jiménez-Bravo} (rysunki). Polską edycję przygotowała oficyna timof comics.

Poniżej można przeczytać fragment tekstu Jakuba Jankowskiego pt.: Słów kilka o Atlasie i Axisie, który w całości zostanie opublikowany w najnowszym, październikowym numerze „Zeszytów Komiksowych”.

„Do Polski Pau trafił za sprawą Festiwalu Komiksowa Warszawa 2014, na którym przeprowadził warsztaty komiksowe dla dzieci oraz w ramach darmowej publikacji przedstawił polskim czytelnikom fragment Sagi o Atlasie i Axisie, a dokładnie sześć ostatnich stron oryginalnego tomu pierwszego serii. Nie są to jednak jedyne jego polskie wycieczki, gdyż w oficynie Arkady opublikowano album Rysuję psy, którego jest autorem (…).
Nie jest to oczywiście wszystko, co polscy fani hiszpańskiego artysty znajdą w jego wykonaniu w ogólnie dostępnych źródłach. Wrzesień to czas premiery komiksu Wyspa Kamieni, który Pau stworzył wraz z Maxem przy współpracy z muzeum archeologicznym San Fornés na Balearach, a październik Sagi o Atlasie i Axisie w pełnym wymiarze tego, co do tej pory oryginalnie opublikowano (dwa tomy)”.

Opis wydawcy:
Archeologia i komiks ramię w ramię. Dziwna choroba dziesiątkuje stada pewnej osady. Jedyne lekarstwo znajduje się w niebezpiecznych zalesionych górach. Nor i jego mama wyruszają w podróż, od której zależeć będzie być albo nie być ich społeczności.
Na plażę zostaje wyrzucony tajemniczy nieprzytomny człowiek. Obcokrajowiec okazuje się druidem, który wraz z Nurą wybierze się w podróż inicjacyjną w poszukiwaniu Kernuka, pradawnego bóstwa, którego istnienie potwierdzi, że przodkowie dwóch oddzielonych oceanem społeczności utrzymywali dawniej kontakty.
Mistrz hiszpańskiego komiksu – Max – po raz pierwszy po polsku!

Przykładowe plansze:
{aby zobaczyć ilustrację w lepszej rozdzielczości, wystarczy na nią kliknąć}

wyspakamieni_str5 wyspakamieni_str6 wyspakamieni_str7 wyspakamieni_str8 wyspakamieni_str9

sklepKomiks można kupić tu: klik! klik!

logo21 września b.r. Pau będzie gościł w Polsce w ramach Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy” w Arkadach Kubackiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Spotkanie rozpocznie się o 15.00 w Strefie Małego Słuchacza.
Pau to nie jedyny komiksowy autor, który będzie uczestniczył w Festiwalu. Dzień wcześniej, 20 wrzenia o godzinie 10.00 rozpoczną się warsztaty Rysowania Leśnych Zwierząt prowadzone przez Tomasza Samojlika. A w sobotę i niedzielę organizatorzy zapraszają do tworzenia na żywo wystawy komiksów wespół z Piotrem Nowackim. Uczestnicy będą mieli szanse stworzyć swoje komiksy, pokolorować je, dopisać własne dialogi do historii, a potem ułożyć z nich wystawę.

Z całym programem Festiwalu „Czytajmy” można zapoznać się tu: klik! klik!

Tagged: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

What’s this?

You are currently reading Rekomendacje: Wyspa kamieni at Kopiec Kreta.

meta

%d blogerów lubi to: