Zeszyty Komiksowe – zaproszenie dla artystów

31/08/2014 § Dodaj komentarz

zeszyty komiksowe W październiku podczas 25. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi swoją premierę będzie miał 18. numer „Zeszytów Komiksowych”, którego tematem przewodnim są komiksy dla dzieci. Jak napisali redaktorzy na stronie: „Chcielibyśmy przyjrzeć się temu, co dzieje się obecnie na rynku opowieści rysunkowych dla dzieci i w jakim kierunku on zmierza. Przyjrzeć się aktywnym dziś artystom oraz ich komiksom, a przy okazji przypomnieć klasyczne prace i ich twórców sprzed lat. Zastanowić się nad podobieństwami i różnicami między tym, co było, a tym, co jest i zapewne – mamy taką nadzieję, ale i przekonanie – na długo pozostanie. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którym los komiksów dla najmłodszych nie jest obojętny, zarówno autorów tekstów, jak i twórców, którzy chcieliby podzielić się tym, co tworzą w tym zakresie”.

Dlatego w imieniu redakcji „Zeszytów Komiksowych” zapraszam rysowników oraz ilustratorów do udziału w produkcji najnowszego numeru.

Przedwczoraj uzyskałem informację, że jeszcze przez dwa tygodnie, dokładnie do 15 września, można przesyłać krótkie komiksy (od 1 do 4 plansz) oraz narracyjne/komiksowe ilustracje, które stanowić będą oprawę graficzną zapowiadanego numeru. Więcej wiadomości można uzyskać pisząc na adres mailowy Redakcji: redakcja[at]zeszytykomiksowe.org (Na ten adres proszę także wysyłać prace).

Poniżej projekt okładki „Zeszyty Komiksowe #18: Komiks dla dzieci” {ilustracja: Tomasz Samojlik}.

ZK_18_okladka

Tagged: , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

What’s this?

You are currently reading Zeszyty Komiksowe – zaproszenie dla artystów at Kopiec Kreta.

meta

%d blogerów lubi to: