Rekomendacje: Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży CZYTAJMY

25/08/2014 § 2 Komentarze

sa komiksy dla dzieciMiło mi poinformować, że prowadzony przeze mnie na facebooku profil: Są komiksy dla dzieci, został oficjalnym patronem medialnym Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”, który odbędzie się w dniach 19−21 września 2014 roku po raz pierwszy na Zamku Królewskim w Warszawie. Oczywiście będę informował przede wszystkim o wydarzeniach związanych z komiksami.

logoW programie Festiwalu znajdą się m.in. warsztaty plastyczne organizowane wspólnie z firmą Astra, a także warsztaty związane z etapami powstawania książki takie jak np. warsztaty ilustratorskie, scrabboking, warsztaty komiksowe, a także m.in. warsztaty kreatywnego pisania i warsztaty związane z bajką i baśnią polską organizowane we współpracy z Państwowym Muzeum Etnograficznym. Wśród atrakcji znajdą się również czytane na żywo bajki m.in. anglojęzyczne przygotowane przez wyd. Usborne i tradycyjne polskie wybrane przez Instytut Kolberga oraz wystawy i festiwalowa biblioteka.

Odwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach ze znanymi polskimi autorami książek dziecięcych i młodzieżowych, poznać ilustratorów i ulubionych twórców komiksów. Na Festiwalu pojawi się m.in. Nela Mała Reporterka – najmłodsza na świecie autorka reportaży podróżniczych oraz Agnieszka Kręglicka, znana restauratorka i autorka książki kucharskiej dla dzieci i nastolatków Gotowi by Gotować. Na Festiwalu znajdzie się również strefa targowa gdzie kilkudziesięciu wystawców z całej Polski zaprezentuje swoją aktualną ofertę. Rodzice i dziadkowie będą mieli okazję w promocyjnych cenach kupić nowości książkowe m.in. bajki, baśnie, komiksy, audiobooki i ebooki, podręczniki i pomoce szkolne, a także gry i zabawki.

Więcej informacji na stronie festiwalu tu: klik! klik! oraz na fb: klik! klik!

Jednym z komiksowych gości festiwalu będzie Pau, czyli Rodríguez Jiménez-Bravo, który poprowadzi warsztaty dla najmłodszych, a także będzie promował album Wyspa kamieni, który stworzył wraz z Maxem przy współpracy z muzeum archeologicznym San Fornés na Balearach oraz pierwszy album Sagi o Atlasie i Axisie.

wyspa saga

Tagged: , , , , , , , , , ,

§ 2 Responses to Rekomendacje: Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży CZYTAJMY

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

What’s this?

You are currently reading Rekomendacje: Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży CZYTAJMY at Kopiec Kreta.

meta

%d blogerów lubi to: