Widmark, Widłak i Ty, czyli piszemy opowiadanie z Zakamarkami

05/08/2014 § Dodaj komentarz

zakamarki

Widmark, Widłak i Ty! taką nazwę nosi fascynujący konkurs literacki ogłoszony przez Wydawnictwo Zakamarki. Skierowany jest do dzieci w wieku 6-9 lat, będących fanami Lassego i Mai (ale nie tylko!).

Konkurs ma oczywiście nagrody, można wygrać 150 książek, ale przede wszystkim weekend w Sztokholmie i odwiedziny muzeum literatury dziecięcej Junibacken.

Junibacken to świetne muzeum, poświęconym postaciom szwedzkiej literatury dziecięcej, przede wszystkim z książek Astrid Lindgren. Jej pomnik z brązu stoi na zewnątrz muzeum. W środku m.in. jedzie się kolejką trasą ułożoną z książek Astrid Lindgren, a na wystawie stałej można spotkać wielu Zakamarkowych bohaterów, może nawet Lassego i Maję.

Lassego i Mai

Za stacją końcową znajduje się rekonstrukcja willi Pippi Pończoszanki.

Aby wziąć w konkursie udział, wystarczy napisać opowiadanie prozą o objętości do 400 słów, a całość tekstu musi zawierać się na jednej stronie A4. Własny tekst musi być rozwinięciem Tekstu Początkowego stworzonego wspólnie przez szwedzkiego pisarza Martina Widmarka i polskiego pisarza Wojciecha Widłaka podczas Festiwalu literackiego w Rabce-Zdroju.

Oto początek opowieści Martina Widmarka, Wojciecha Widłaka i TWOJEJ:
Pewnego razu byli sobie chłopiec i dziewczynka, mniej więcej w twoim wieku. Codziennie rano przychodzili na brzeg morza. Nigdy jednak się nie widzieli. Jak to możliwe? Morze było ogromne, wydawało się, że ciągnie się od brzegu aż do końca świata. Ale wcale tak nie było. Morze miało dwa brzegi – chłopiec mieszkał na jednym, a dziewczynka na drugim.
Któregoś ranka…

Kilka podpowiedzi:

podpowiedziTermin nadsyłania prac do 30 września 2014 roku.
Więcej szczegółów (regulamin & formularz zgłoszeniowy) na stronie Zakamarów tu: klik! klik! wydarzenie na fb tu: klik! klik!

Reklamy

Tagged: , , , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Widmark, Widłak i Ty, czyli piszemy opowiadanie z Zakamarkami at Kopiec Kreta.

meta

%d blogerów lubi to: