Katarzyna Kaczor dla Są komiksy dla dzieci

03/03/2014 § Dodaj komentarz

Od jakiegoś czasu staram się regularnie, raz w miesiącu, zmieniać ilustrację główną oraz awatara na współprowadzonej przeze mnie stronie na fejsbuku: Są komiksy dla dzieci. Ilustracji się trochę nazbierało, a zestaw autorski jest atrakcyjny, bo: Agata Królak, Tomasz Leśniak, Jakub Grochola czy Norbert Rybarczyk; uznałem, że warto pokazać je szerzej, tym bardziej, że są bardzo ładne.
Zacznę od bieżących, marcowych, których autorką jest Katarzyna Kaczor.
Kasia przygotowała ilustrację techniką linorytu. Można podziwiać:

tłoKatarzyna Kaczor: urodzona w 1993 roku w Złotowie. Aktualnie mieszka w Poznaniu, gdzie na UA studiuje grafikę warsztatową. awatarW ubiegłym roku wydawnictwo Centrala – Mądre komiksy opublikowało jej pierwszy, krótki album komiksowy, który nosi tytuł Powroty (przykładowe plansze i możliwość zamówienia tu: klik! klik!), który został b. dobrze przyjęty przez czytelników i krytykę. Łukasz Chmielewski w podsumowaniu roku 2013 pisał: „Debiut (najlepszy – dopisek mój) roku to bezapelacyjnie Powroty Katarzyny Kaczor. Nastrojowa, emocjonalna i kameralna historia w stylowej oprawie graficznie ma tylko jedną wadę – jest za krótka, bo chciałbym dłużej się nią delektować”. A Dominik Szcześniak w swojej recenzji pisał tak: „Powroty należą do gatunku tych cichych, spokojnych komiksów, w których nie liczą się fajerwerki, a nacisk położony jest na myśli, gesty, niestandardowe ujęcia, emocje widoczne nie na twarzy, lecz poprzez zerknięcie na otoczenie człowieka”.
Warto jeszcze wspomnieć o komiksie pt. Czereśnie, który ukazał się w 2 numerze magazynu komiksowego Cheap East; komiks można przeczytać tu: klik! klik!

Katarzyna Kaczor strona tu: klik! klik!
Katarzyna Kaczor strona na fb: klik! klik!

Reklamy

Tagged: , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Katarzyna Kaczor dla Są komiksy dla dzieci at Kopiec Kreta.

meta

%d blogerów lubi to: