Pustelnik

14/10/2013 § Dodaj komentarz

pustelnik
Czy wakacyjny dzień spędzony u babci musi być nudny? Cóż, w końcu nieco zdziwaczała staruszka mieszka na zupełnym pustkowiu, nie ma żadnych gier i w dodatku tylko kilka programów w telewizji. Nie brzmi to zbyt zachęcająco. Ale zaraz, zaraz. Od czego jest dziecięca wyobraźnia? Raz puszczone wodze fantazji mogą zaprowadzić niejednego malucha do zupełnie nowych krain, takich gdzie wielki jak stodoła krab pustelnik okazuje się sympatycznym amatorem domowego chleba.
planszaW wydanym przez Centralę Pustelniku Martin Ernsten w niezwykle ciekawy i delikatny sposób porusza motyw samotności, oswajając ją nieco w oczach dziecka. Każdy z bohaterów na swój sposób przeżywa swoje osamotnienie. Babcia mieszkająca na kompletnym odludziu, krab pustelnik, czy symbolicznie umieszczona w komiksie figurka ET, pragnącego wrócić do domu. Okazuje się jednak, że samotność jest czasem potrzebna, choćby po to by docenić odwiedziny drugiej, bliskiej sercu osoby, jaką jest mały wnuczek. To właśnie mały chłopiec, poprzez zabawę z babcią, odkrywa potęgę wyobraźni, przy okazji odnajdując proste dla dziecka odpowiedzi na trudne pytania dotyczące samotności.
Komiks norweskiego autora zilustrowany jest przystępną i lekką kreską, z bajecznymi i mocno nasyconymi kolorami. Sprawia to, że publikacja jest bardzo przyjemna dla oka, co dodatkowo wzbogaca lekturę tego pouczającego albumu. Centrala po raz kolejny udowadnia, że komiks dla dzieci może nie tylko bawić, ale też uczyć.

Martin Ernstsen (scenariusz & rysunki), „Pustelnik”, tłum. Katarzyna Tunkiel, Centrala – Mądre komiksy, Poznań 2013.


[autor: Karol Sus]

martin
Picture book{komiks można kupić :tu:}

Reklamy

Tagged: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Pustelnik at Kopiec Kreta.

meta

%d blogerów lubi to: