Tej nocy dzika paprotka

18/07/2013 § Dodaj komentarz

tej nocy Są takie sprawy w życiu każdego urwisa, których się szczególnie nie lubi. No, bo kto z nas, gdy był jeszcze dzieckiem, z przyjemnością czyścił paznokcie lub mył szyję? Niestety dla naszych mam, to właśnie one uparcie stały na straży naszej higieny osobistej. Ale mama to także ta najwspanialsza osoba, która przygotowywała nam nasze ulubione śniadanie w sobotni poranek, czy pilnowała abyśmy na pewno nie zapomnieli spakować smakołyków do szkoły.
Wyobraźmy sobie jednak, co by było, gdyby nagle, w zwyczajny na pozór sobotni poranek, zamiast mamy, w sypialni rodziców znalazł się paprotkopodobny potwór?marzena sowaWłaśnie z taką tragedią zmierzyć musi się dzielny mały Tomek, wraz z swym wiernym towarzyszem, pieskiem Muminem, w komiksie Marzeny Sowy (scenariusz) i Bereniki Kołomyckiej (rysunek). Cały świat chłopca wywrócony zostaje do góry nogami w jednej chwili. Zdezorientowany chłopiec snuje domysły, jak będzie wyglądać teraz codzienny dzień bez mamy. I nie są to wesołe myśli co to, to nie. Kto przygotuje sok z moreli? Kto zaprowadzi do szkoły? Tymczasem potwór zaczyna się przebudzać!
tej nocyAutorki w bardzo przystępny sposób pokazują małemu odbiorcy jak łatwo można przyzwyczaić się do obecności bliskich nam osób, a przez to niestety z czasem przestać je doceniać. Niezwykle ciepła i pouczająca historia, zilustrowana pięknymi pracami Bereniki z pewnością przypadnie do gustu niejednemu małemu rozrabiace, przy okazji, zupełnie po kryjomu przemycając pozytywne wartości.

Marzena Sowa (scenariusz), Berenika Kołomycka (rysunki), „Tej nocy dzika paprotka”, Centrala – Mądre komiksy, Poznań 2013.


[autor: Karol Sus]

papro
{komiks można kupić :tu:}

Reklamy

Tagged: , , , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Tej nocy dzika paprotka at Kopiec Kreta.

meta

%d blogerów lubi to: