Rekomendacje: Czy ZUZA ma siurka?

09/05/2013 § 1 komentarz

ma siuraka Wydawnictwo Entliczek, które należy do grupy moich ulubionych wydawnictw publikujących książki obrazkowe dla dzieci, zapowiada serię książek ZUZA; poniżej kilka słów wydawcy o serii:

Zuza i Maks chodzą to tej samej klasy, bardzo się lubią i są tzw. szkolną parą. Bycie zakochanym w wieku 7 lat to jednak ciężka sprawa, kiedy zazdrość, złość i niepewność jak w kalejdoskopie przeplatają się z chwilami szczęścia, czułości i ekscytacji. Taka emocjonalna huśtawka potrafi przyprawić o niezły zawrót głowy!
Opowiadania o perypetiach uczuciowych pary 7-latków, stworzone przez duet Thierry Lenain – Delphine Durand, od ponad dekady cieszą się we Francji niezmienną popularnością. Humor sytuacyjny, dowcipny język i przezabawne ilustracje zdobyły fanów również w innych krajach. Książki z serii ZUZA zostały przetłumaczone na kilkanaście języków, na ich motywach są realizowane przedstawienia teatralne, a w 2012 r. powstał serial animowany pod oryginalnym tytułem „Mademoiselle Zazie”.

Delphine Durand jest autorką para-komiksowej książeczki dla dzieci pt. Mój dom, o której kilka słów napisałem :tu:klik! klik!

Czy ZUZA ma siurka?Czy Zuza ma siurka? to pierwsza publikacji w serii, swoją premierę będzie miała na Targach Książki w Warszawie, czyli dostępna będzie do kupienia od 16 maja. Zapowiedź jest dość enigmatyczna, a zarazem intrygująca:

Kiedyś dla Maksa wszystko było proste: byli Siurkowcy i Bezsiurkowce. Ale kiedy do klasy przyszła Zuza, Maks od razu zwrócił na nią uwagę. Niby dziewczyna, a zupełnie jak chłopak: włazi na drzewa, gra w nogę, nie rysuje kwiatków… Jest silniejsza nawet od niego! A jednak – nie ma siurka! Chyba że…

Wydawca przygotował także animację promującą książkę, której autorem jest, znany z działań komiksowych, Tomasz Leśniak.

Tagged: , , , , , , , , , , , , , ,

§ One Response to Rekomendacje: Czy ZUZA ma siurka?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Rekomendacje: Czy ZUZA ma siurka? at Kopiec Kreta.

meta

%d blogerów lubi to: