Jeż Jerzy na urwanym filmie

15/10/2012 § Dodaj komentarz

Jak podpowiada podtytuł, wydany w lutym 2011 roku przez Egmont album z przygodami Jeża Jerzego, należy traktować jako swoiste dopełnienie animowanych przygód kolczastego herosa, które gościło na ekranach naszych kin w ubiegłym roku. Ale także jako zajawkę, przedsmak filmu, gdyż książka ukazała się na kilka tygodni przed premierą animacji. I w głównej mierze opowiada o tym, jak przebiegały prace nad pełnometrażową adaptacją przygód pijaka na deskorolce.
Jeż Jerzy na urwanym filmie skierowany jest zasadniczo do dwóch grup osób: do wiernych i zagorzałych fanów Jeża Jerzego, którzy w swojej domowej biblioteczce posiadają wszystkie poprzednie tomy autorstwa Rafała Skarżyckiego i Tomasza Lwa Leśniaka, oraz do osób, które chcą się dowiedzieć, z jakimi problemami borykali się „ojcowie” adaptacji (….). W albumie znalazły się odautorskie komentarze o etapach produkcji filmu, między którymi umieszczone zostały całostronicowe tła (bardzo atrakcyjne – stąd pewnie skojarzenie z artbookiem), różnorakie kadry z filmu, storyboardy i rysunki koncepcyjne wraz ze szczegółowymi objaśnieniami, a także rozrysowane etapy powstawania animacji oraz zdjęcia z produkcji. Na szczęście książka zawiera także dziewięć krótkich nowel komiksowych. Ich twórcami – rysownikami i scenarzystami – są osoby, które przez trzy lata pracowały przy produkcji animacji. I gdyby nie shorty, to omawianą publikację musiałbym traktować, jedynie jako wydaną w twardej oprawie ulotkę reklamową (…). {to jest fragment recenzji, która dziś została opublikowana Alei Komiksu, całość do przeczytania – klik! klik!}

Wojciech Wawszczyk & Kamil Kochański & Marcin Ponomarew & Janusz Ordon & Kuba Tarkowski & Tomasz Nowik (scenariusz), Tomasz Lew Leśniak & Olaf Ciszak & Anna Błaszczyk & Kamil Kochański & Marcin Ponomarew & Janusz Ordon & Kuba Tarkowski & Tomasz Nowik (rysunki), „Jeż Jerzy na urwanym filmie”, Klub Świata Komiksu – album , Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o. o., Warszawa 2011.

[scenariusz: 3, rysunki: 4, kolory/cienie: 4]

Całość stronie Alei Komiksu, wystarczy kliknąć :tu:

Reklamy

Tagged: , , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Jeż Jerzy na urwanym filmie at Kopiec Kreta.

meta

%d blogerów lubi to: