Zaproszenie: 1 szczegół, który…

14/02/2012 § Dodaj komentarz

Ubiegły rok przyniósł w Polsce prawdziwy wysyp tytułów komiksowych wydawanych przez artystów lub prywatne „wydawnictwa”, czyli własnym sumptem w bardzo niewielkich, niestety, nakładach i rozprowadzanych głównie przy okazji festiwali/konwentów/spotkań/promocji, etc, etc.
1 zine to znakomity, ubiegłoroczny pomysł Marty Nieznayu*, polegający na zaproszeniu do uczestniczenia w projekcie praktycznie każdego, kto w zadanym temacie ma coś do powiedzenia. Stąd też formuła 1 zine – to wcale nie musi być komiks. Równie dobrze może to być ilustracja, zdjęcie, kolaż, opowiadanie czy wiersz.
Tematem pierwszego, ubiegłorocznego numeru zina był „1 dzień z życia”, natomiast drugiego (który również w formie papierowej zaistniał na 22 MFKiG, nakładł wynosił 40 egzem. i rozszedł się cały) „1 ręka”. Teraz Marta zaprasza do uczestniczenia w trzeciej odsłonie 1 zine. Motywem przewodnim numeru jest „1 szczegół, który w decydującym momencie zmienił wszystko”, zaś prace można zgłaszać do końca lutego br. na adres: nieznayu[at]gmail[dot]com. Równocześnie zin powraca do formy wyłącznie elektronicznej i będzie (podobnie jak poprzednie numery) udostępniony za free.
Numer pierwszy: spis treści + issuu + pobierz pdf!
Numer drugi: spis treści + issuu + pobierz pdf!* Marta Nieznayu (właśc. Marta Bystroń) – ur. 1986 roku, rysowniczka i scenarzystka komiksów, ilustratorka, która amatorsko także fotografuje; z powodzeniem zajmuje się również rękodziełem artystycznym tworząc brosze i kolczyki, a także pisze teksty i śpiewa w duecie Sexy Armpit wespół z Edytą ‘Mei’ Bystroń – czyli z siostrą ; jako autorka komiksów znana głównie (ale nie tylko – vide kolory tu i ówdzie rzucone) z zina GTP [czyli Grupa Trzymająca Pędzle] oraz wydanego w ubiegłym roku autorskiego zina Każdy ma coś do powiedzenia [patrz: recenzja na Ziniolu].


{spreparowane przez: zespół Krainy komiksu}

Reklamy

Tagged: , , , , , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Zaproszenie: 1 szczegół, który… at Kopiec Kreta.

meta

%d blogerów lubi to: